Vogëlushja nga Miloti thirrje kryeministrit Rama: Dua një çadër dimri

14:40 | 07/12/201914:400

Banorët e dëmtuar nga tërmeti që jetojnë në çadra në disa zona në veri të vendit kanë kaluar një natë të vështirë nga reshjet e shiut. Një vajzë e vogël nga Miloti i bën thirrje Kryeministrit Rama që familjes së saj t’i sigurohet një çadër dimërore.

Unë nuk mund të flej më te kjo çadër. Ju lutem kryeministër mundeni që të bini një çadër dimri”.

Kjo është thirrja ulëritëse e kësaj vajze të vogël që natën e ka kaluar në një çadër aspak të përshtatshme. Ajo dhe 7 anëtarët e familjes së saj prej ditësh nuk hyjnë më në banesë pasi tërmeti ua ka dëmtuar shumë.

Shiu ju ka hyrë brenda në çadër dhe vajza tregon se është zgjuar e lagur.

Është shumë vështirë dhe shumë ftohtë për të fjetur. Sghiu ka hyrë i gjithë brenda, batanijet janë laguar. Edhe unë jam largur”.

Jo vetëm në Milot por dhe në Fushë Mamurras situata është e ngjashme. Është e dhimbshme kur sheh se si Asllan Sala për krevat ka improvizuar disa dëngje me kashtë.

Kam kërkuar çadër tjetër për familjen time, s’më kanë sjellë. Kam marrë dy herë pako”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono