Vodhën para nga një banesë, arrestohen 2 autorët e dyshuar

schedule14:57 - 1 Maj, 2022

schedule 14:57 - 1 Maj, 2022

Dy të rinj janë arrestuar nga policia e Shkodrës, të akuzuar për vjedhje. “Blutë” bëjnë të ditur se janë prangosur A. D., 17 vjeç dhe I. D., 22 vjeç, të dy banues në fshatin Bardhaj.

Këta të fundit, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë vjedhur një shumë të konsiderueshme parash, në banesën e shtetasit R. D., 69 vjeç, në fshatin Bardhaj.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Komisariatit të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Shqiponja, falë veprimeve të shpejta hetimore dhe në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

A. D., 17 vjeç dhe I. D., 22 vjeç, të dy banues në fshatin Bardhaj, Shkodër.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë vjedhur një shumë të konsiderueshme parash, në banesën e shtetasit R. D., 69 vjeç, në fshatin Bardhaj, Shkodër.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale të “Vjedhja, kryer në bashkëpunim.

/abcnews.al/