Vllaznia duhet të ketë besim ndaj Kukësit

schedule14:52 - 25 Janar, 2018

schedule 14:52 - 25 Janar, 2018

Vllaznia i ka shanset për të dalë me sukses në ndeshjen ndaj Kukësit në Superligë. Kapiteni Gilman Lika tregon se përse është optimist në rinisjen e sezonit

Përballë do të jenë kampionët, por duket se besimi ekziston.

Vllaznisë i duhen pikë që t’i largohet fundit të tabelës dhe këto duhen fituar edhe kur ndeshja është e vështirësisë së lartë.

Ky është opinion i kapitenit Gilman Lika, i cili gjykon se ka arsye për të qenë më shumë optimistë sesa në fazën e parë.

Problem i madh për shkodranët ka qenë mungesa e tifozëve në shkallët e stadiumit, sepse “Loro Boriçi” rrallë ka qenë i mbushur.

Vllaznia është në vend të parafundit në Superligë, pozicion që të zbret në Kategorinë e Parë, ndërsa trajneri Gjoka synon që ekipi i tij të kalojë sa më parë këtë krizë./abcnews.al