“Vlahovic? Juves i mungonte një qendërsulmues që nga koha e Higuain”

schedule18:57 - 25 Janar, 2022

schedule 18:57 - 25 Janar, 2022

Gazetari dhe prezantuesi televiziv Massimo Giletti foli për mikrofonat e Radio Bianconera gjatë “Fuori di Juve”  një tifoz i madh i Juventusit:

“Vlahovic te Juventus? Ai duhet të dëshmojë se është kampion kur luan në ekipe të mëdha, veçanërisht ndërkombëtarisht. Unë besoj se Juventus nuk kishte një qendërsulmues për vite, ndoshta që nga lamtumira e Higuain, dhe investimi i humbur i Haaland tre vjet më parë ishte një gabim shumë i rëndë. Ndoshta vetëm Maradona arrin të ndryshojë një ekip, Vlahovic është një djalë 21-vjeç që vjen në një ekip që duhet ta vendosë në pozicionin për të shënuar, qendërsulmuesi nuk mund të bëjë gjithçka i vetëm. Në ndeshjet e fundit e kam parë shpesh Morata-n të luajë me shpinë pas portës. Me ardhjen e tij shpresa është të përfundojë në top katërshe, përveç Scudetto-s”.

“Juventusi do të duhet të bëjë zgjedhje sepse kur paguani 75 milionë euro diku duhet të kthehen. Unë as që e kam vënë re Arthurin për dy vite në Juventus. Ai kurrë nuk arrin të shpejtojë aksionin, topi gjithmonë kthehet në vetvete. Futbolli italian është shumë i ndryshëm. Nuk i mbaj mend lojërat e Arturit të denja për t’u shënuar, në fakt kam parë disa që na bënë të humbnim. Jam mësuar me luftëtarë, njerëz me cilësi të lartë. Natyrisht, pak nga Pirlo dhe Pjanic kanë lindur, duhet të dini se si t’i gjeni ata”. /abcnews.al/