Vinicius Jr ka rinovuar, së shpejti njoftimi zyrtar dhe ceremonia me Florentino Perez

schedule10:30 - 28 Tetor, 2022

schedule 10:30 - 28 Tetor, 2022

Tifozët e Real Madrid mund të jenë të qetë.

Sipas raportimit nga “As”, rinovimi i shumëpritur mbërriti pak kohë më parë. Vinicius Jr nënshkroi një kontratë të re me klubin spanjoll deri në vitin 2027, duke përfituar dhe një rritje page.

Njoftimi zyrtar ende nuk është dhënë sepse Florentino Perez planifikon të festojë këtë gjë së bashku me dy rinovime të tjera të rëndësishme, ato të Rodrygo dhe Eder Militao.

Një ceremoni e madhe për tre brazilianët./ h.ll/abcnews.al