VIDEO/ Vetëm Roberto Carlos shënonte kështu! Gol për Puscas në MLS

schedule08:54 - 9 Mars, 2020

schedule 08:54 - 9 Mars, 2020

Nuk gjuan me të majtën si braziliani i famshëm Roberto Carlos, por luan në mbrojtje. Jakob Glesnes, qendërmbrojtësi 25-vjeçar i Philadelphia Union, ka shënuar një eurogol nga distanca në ndeshjen kundër Los Angeles Galaxy, në MLS.

Takimi ishte 1-1 në ato momente dhe pjesa e dytë kishte tre minuta që kishte nisur. Glesnes mori vrull dhe i shtangu të gjithë me gjuajtjen e tij potente. Topi nuk mund të ndalej nga portieri i skuadrës vendase.

Perlë e norvegjezit, me një gol që mund të futet mes më të bukurve të shënuar deri më tani. Sigurisht për Puscas ka kohë dhe konkurrenca është shumë e madhe. Gjithsesi Glesnes do e mbajë mend këtë gol të shënuar në ndeshjen e tij të dytë në MLS. /abcnews.al