VIDEO | Triumf për PSG, Juve e Atletico! Sterling “nderon” Cityn

schedule23:29 - 1 Tetor, 2019

schedule 23:29 - 1 Tetor, 2019

Sot u luajtën 6 sfida në orën 21:00 të vlefshme për Champions League. Bayern shkatërroi 2-7 Tottenhamin, një sfidë që mori vëmendjen më të madhe të mbrëmjes së sotme. Gjithsesi, edhe sfidat e tjera ishin shumë interesante.

Juventusi mposhti pastër 3-0 ekipin e Bayer Leverkusen. Higuain, Bernadeschi dhe Ronaldo ndëshkuan gjermanët. PSG mori një fitore shumë të vështirë në transfertën turke kundër Galatasaray. Një gol në fillimin e pjesës së dytë nga Icardi bëri diferencën.

Atletico Madrid e pati më të thjeshtë kundër Lokomotivës së Moskës, duke triumfuar 0-2. Joao Felix dhe Thomas i dhanë fitoren djemve të Simeones. Manchester City mposhti 2-0 në shtëpi Dinamon e Zagrebit. Raheem Sterling shënoi golin e parë dhe më pas asistoi te goli i Foden./abcnews.al

Champions League

Juventus – B. Leverkusen  3-0
Higuain 17’, Bernadeschi 62’, Ronaldo 89’

Galatasaray – PSG  0-1
Icardi 52’

L. Moscow – Atletico 0-2
Joao Felix 48’, Thomas 58’

Man. City – D. Zagreb  2-0
Sterling 66’, Foden 90+5’

Cverna Zvezda – Olympiacos 3-1
Vulic 62’, Milunovic 87’, Bokaye 90’ / Semedo 37’