VIDEO/ “Topi është i imi”, penalltia më skandaloze e të gjitha kohërave

schedule22:36 - 26 Janar, 2021

schedule 22:36 - 26 Janar, 2021

Ndodh në Afrikën e Jugut, në ligën e parë, aty ku një futbollist e bën topin pronë të tijen dhe më pas fiton penallti. Ai moment është bërë viral në rrjetet sociale.

Lojtari sulmues e shmang kundërshtarin duke e marrë topin me dorë dhe pasi futet në zonë, me duel me rivalin rrëzohet.

Ndërhyrja ishte e gabuar, por nuk duhet të kishte shkuar aksioni deri aty e më pak edhe te goli. Absurde se si arbitri nuk e ka parë atë që ka ndodhur, duke marrë një nga vendimet më skandaloze.