VIDEO/ Tjetër gol në “San Siro”, Theo Hernandez qetëson Milanin

schedule22:09 - 1 Maj, 2021

schedule 22:09 - 1 Maj, 2021

Milani gjen golin e qetësisë ndaj Beneventos. Kuqezinjtë e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë rrjetës së Hakan Calhanoglu.

Ekipi i Stefano Piolit e ka nisur mirë pjesën e dytë dhe ka shënuar golin e dytë në minutën e 60-të. Autori është Theo Hernandez.

Anësori i majtë kombinoi bukur me Ibrahimovic. Goditja e suedezit u prit nga portieri mik dhe francezi përfitoi duke e dërguar topin në rrjetë. /abcnews.al