VIDEO/ Supergol në “Molineax”, talenti i Arsenalit ndëshkon Wolves!

schedule19:27 - 4 Korrik, 2020

schedule 19:27 - 4 Korrik, 2020

Është mbyllur pjesa e parë në “Molineuax Stadium”, mes Wolverhampton dhe Arsenalit. Në 45 minutat e para, miqtë e dominuan sfidën dhe u drejtuan dhomave të zhveshjes me rezultatin 0-1.

Golin e vetëm në fraksionin e parë të lojës e shënoi talenti Bukayo Saka. Mëngjarashi gjuan fluturimthi në hyrje të zonës dhe shënon një supergol, duke mposhtur portierin Rui Patricio.

Ky gol, i erdhi si “dhuratë” Sakës, pas rinovimit të tij me Arsenalin pak ditë më parë. Saka konsiderohet si një talent i madh dhe Arsenali, bëri të pamundurën që ta kishte dhe për 5 vite të tjera pjesë të skuadrës./abcnews.al

Premier League, java 33

Wolverhampton – Arsenal  0-1
Saka 43’