VIDEO | Super Higuain, Juventus përmbys brenda 8 minutave

16:39 | 23/11/201916:390

Nuk ka zgjatur shumë avantazhi i Atalantës. Juventusi ka reaguar pas golit të Gosens dhe ka arritur të përmbysë ndeshjen. Gonzalo Higuain është autori i golit të barazimit. “Pipita” shfrytëzoi një rrëmujë në zonën e ekipit bergamask dhe dërgoi topin në rrjetë në minutën e 74-t.

Ndeshje e bukur në Bergamo dhe raste nga të dy skuadrat, teksa miqtë kanë gjetur edhe golin e dytë.Sërish Higuain autori i golit në minutën e 82-të. Sulmuesi argjentinas mori një asist nga Cuadrado, nuk gaboi nga brenda zonës dhe shënoi golin e avantazhit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono