VIDEO/ Starti i Milanit fantastik, sërish në epërsi kundër Romës

schedule21:56 - 26 Tetor, 2020

schedule 21:56 - 26 Tetor, 2020

Milani ka start fantastik. Shënoi golin e parë që në minutën e dytë me anë të Zlatan Ibrahimovic dhe ka bërë të njëjtën gjë edhe në nisje të fraksionit të dytë të lojës.

Leao ishte sërish protagonist, duke dhënë një pasim perfekt për Saelemaekers. Mesfushori belg nuk fali, duke e ndëshkuar portierin e Romës për të dytën herë.

Rezultati tani është 2-1. Për Romën goli e barazimit e realizoi Edin Dzeko, pas një goditjeje këndi. /abcnews.al