VIDEO | Stadiumi i ri, Milani dhe Interi prezantojnë projektet

schedule12:07 - 26 Shtator, 2019

schedule 12:07 - 26 Shtator, 2019

Milani dhe Interi pritet të bëhen me stadium të ri, një që u ka hije dy klubeve. Ditën e sotme janë bërë të ditura për tifozët dy projektet e përzgjedhur dhe pamjet e ofruara janë fantastike.

Franco Baresi, një legjendë e kuqezinjve ka folur në lidhje me projektet: “Imazhe spekatkolare. Shoh një stadium modern dhe futurist. Do të jetë bukur për tifozët. Na duhet një stadium i ri”. Më pas fjalën e mori interisiti Riccardo Ferri: “Ne e duam ‘San Siro’-n, por brezat e rinj duhet ta shijojnë stadiumin e ri”. /abcnews.al