VIDEO/ Spektakël në “derbin e Londrës”, skuadrat shënojnë 2 herë në 2 minuta

schedule16:16 - 24 Shtator, 2023

schedule 16:16 - 24 Shtator, 2023

Pjesa e dytë po rezulton të jetë spektakolare në “derbin e Londrës”, mes Arsenal e Tottenham, teksa nga minuta e 53′ e deri në të 55′-tën janë shënuar 2 gola, nga 1 për secilin ekip.

Të parët që gjetën rrugën e rrjetës ishin “topçinjtë” e Arsenal, të cilë gjetën rrugën e rrjetës pas një 11-metërshi të përkthyer në gol nga Bukayo Saka dhe vetëm 2 minuta më vonë, koreano-jugori, Heung-Min Son gjen çon topin në pas shpatullave të portierit Raya, duke e çuar rezultatin në 2 me 2. /i.m /abcnews.al 

SHIKONI GOLAT: 

Goli i Bukayo Saka, 2-1:

Goli i Heung-Min Son, 2-2: