Video/ Simulimi i Pepe-s… aktrim për çmimin Oscar

schedule21:49 - 20 Qershor, 2018

schedule 21:49 - 20 Qershor, 2018

Një simulim nga ato që vetëm Pepe mund të bëjë ndodhi gjatë ndeshjes Marok – Portugali. Ish-lojtari i Real Madrid aktroi në mënyrë të tillë saqë në internet tashmë e krahasojnë me atë të një aktori për çmimin Oscar.

Gjatë minutave shtesë, kapiteni i Marokut, Med’hi Benatia, e preku në shpatulla lojtarin portugez, por reagimi i këtij të fundit ishte me të vërtetë befasues.

Pepe njihet për reagimet e tij shpërthyese dhe të çuditshme që nga koha kur luante me Realin e Madridit. Tashmë është pjesë e Beshiktashit të Turqisë, ndërsa po jep ndihmesën e tij edhe në këtë Kupë Bote pasi u thirr në kombëtaren portugeze nga trajneri Fernando Santos.

Fitorja e Portugalisë ndaj Marokut bëri që kjo e fundit të ndeshjen e radhës ta luajë për statistikë pasi do të largohet nga turneu. Ndërkohë nëse Spanja fiton me dy gola diferencë sonte ndaj Iranit do të marrë vendin e parë në grupin B. Fituesi i këtij grupi do të ndeshet me vendin e dytë të grupit A, që do të ndahet mes Uruguajit ose Rusisë./abcnews.al

https://www.youtube.com/watch?v=d7GEx1PimPA