VIDEO | Sërish gol në “Olimpico”, festa ndryshon kah

schedule19:41 - 7 Nëntor, 2019

schedule 19:41 - 7 Nëntor, 2019

Në kompeticionet evropianë nuk mund të gabosh. Lazio e bëri diçka të tillë dhe pësoi gol. Celtic ka barazuar rezultatin në “Olimpico”. James Forrest përfitoi nga një gabim i dyfishtë i vendasve dhe lëshoi një “predhe” drejt Strakoshës.

Lazio kishte kaluar në avantazh me anë të të përhershmit Immobile, teksa tani vjen reagimi skocez në minutën e 38-të. Celtic do të bëjë të pamundurën për të mos dalë pa pikë nga transferta italiane, ndërsa ekipi i Simone Inzaghit nuk ka alternativa të tjera përveç fitores për të shpresuar në kualifikim. /abcnews.al