VIDEO/ Rroca i shkëlqyer, i shënon gol Fenerbahces në Turqi!

schedule20:24 - 10 Tetor, 2020

schedule 20:24 - 10 Tetor, 2020

Eduart Rroca ka gjetur rrugën e rrjetës për skuadrën e Istanbulspor. Ish-mesfushori i Kukësit luajti titullar në sfidën kundër Fenerbahce dhe shënoi golin e barazimit provizor 1-1, në sfidën që u mbyll 3-2 në favor të Fenerbahce.

Në minutën e 40-të, mesfushori shqiptar ndodhet në vendin e kohën e duhur gjatë zhvillimit të një goditje këndi dhe i ndodhur i lirë në shtyllën e dytë, nuk e ka të vështirë të shtyjë topin drejt rrjetës. Gol që mund t’i shërbejë shumë futbollistit kuqezi për vazhdimësinë në skuadrën turke./abcnews.al