VIDEO/ Rey Manaj rikthehet te goli, eviton disfatën e Barcelonës

schedule21:55 - 23 Korrik, 2020

schedule 21:55 - 23 Korrik, 2020

Barcelona B po garon në duelet “play-out” për të mos rënë nga kategoria dhe Rey Manaj ka gjetur rrugën e rrjetës. Sulmuesi lushnjar realizoi golin e barazimit në ndeshjen kundër Badajoz.

Miqtë kishin kaluar në avantazh në fundin e pjesës së parë, ndërsa lojtari i kombëtares kuqezi rikthye baraspeshën tetë minuta përpara fundit.

23-vjeçari shfrytëzoi një krosim nga e majtë dhe shënoi një gol të bukur me kokë, i dyti në Segunda Division me ekipin e dytë të Barcelonës. 90 minutëshi u mbyll në barazim 1-1 dhe takimi ka shkuar në shtesa. /abcnews.al