VIDEO/ “Raketë” në minutën e fundit, goli i algjerianit “merr dhenë”

schedule19:55 - 5 Mars, 2021

schedule 19:55 - 5 Mars, 2021

Në Algjeri sot është shënuar një nga gol shumë i bukur, që kishte edhe disa veçanti të tjera. U luajt Kabylie-Medea për javën e 16-të të kampionatit algjerian.

Deri në minutat e fundit rezultati “ngriu” 1-1. Për ta ndryshuar mendoi Aziz Benabdi. Mesfushori  shënoi një gol spektakolar nga mbi 30 metra.

Madhështinë golit ia shton fakti se i dha fitoren Kabylie dhe u shënua në minutat e fundit. E gjithë kjo ka bërë që rrjeta e Benabdi të shpërndahet në gjithë globin. /abcnews.al