VIDEO/ Po martonte nipin, e moshuara shqiptare qëllon me armë në mes të lokalit

schedule20:57 - 11 Gusht, 2022

schedule 20:57 - 11 Gusht, 2022

Përdorimi i armëve të zjarrit nëpër dasma apo evente të tjera familjare është bërë një zakon për shumë shqiptarë. Ndonëse është një zakon që ndiqet kryesisht nga burrat, së fundmi, ka qenë një e moshuar nga Kosova që ka bërë një veprim të tillë.

Gjyshja ka shprehur gëzimin në një dasmë duke qëlluar me armë. Pamjet e publikuara nga KlanKosova tregojnë se si gjyshja e djalit që po martohej ka nxjerrë pistoletën dhe ka qëlluar në mes të lokalit. Pranë saj, ishte një grua tjetër që kërcen me shami në dorë.

 

 

/abcnews.al