VIDEO/ Pësoi defekt, mbetet në det të hapur skafi me 4 persona në bord në Vlorë

schedule20:44 - 28 Janar, 2023

schedule 20:44 - 28 Janar, 2023

Sot pak pas mesditës një skaf turistik ka pësuar defekt në motor dhe ka mbetur në det të hapur në Vlorë.

Kapiteni i skafit ka kërkuar ndihmë në sallën operative dhe menjëherë shërbimi SML dhanë ndihmën dhe shoqëruan mjetin me katër persona në borf në stacionin e Policisë Kufitare.

Njoftimi:

Sot dt 28.01.2023, ora 14.00, është kërkuar ndihmë te Salla Operative e DVKM Vlorë nga shtetasi Xh.K. kapiten i mjetit turistik Skaf me emrin “ERTION”, i cili kishte pësuar difekt në motorr.

Menjeherë në drejtim të tij shkoi në ndihmë shërbimi i SML me mjetin lundrues BP 05 të Stacionit të Policisë Kufitare Triport, të cilët i konstatuan në vendin e quajtur Shën Vasil.

Nga efektivat e SML u bë e mundur dhënia e ndihmës dhe shoqërimi i mjetit së bashku me katër persona në bord, në Stacionin e Policisë Kufitare
Triport.

Personat janë në gjendje të mirë shëndetësore.r.t/abcnews.al