VIDEO/ Përplasen dy “Benz-a” në Dibër, lëndohet këmbësori

schedule18:12 - 19 Mars, 2023

schedule 18:12 - 19 Mars, 2023

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në “kryqëzimin e Bolonjës”, në qytetin e Peshkopisë.

Dy “Benz-a” janë përplasur me njëri-tjetrin, ndërsa i lënduar ka mbetur këmbësori, Nuri Ndregjoni i cili po marr ndihmën mjekësore në spital.

Njoftimi i policisë:

Dibër/ Informacion paraprak

Rerh orës 17.35, në vendin e quajtur “kryqëzimi i Bolonjës”, qyteti i Peshkopisë, automjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin L.K ., është përplasur me një automjet tjetër tip ‘Benz’, me drejtues shtetasin Xh. Zh.

Si pasojë e përplasjes janë shkaktuar dëme materiale si dhe është lënduar lehtë shtetasi N.N,(këmbësor), i cili po merr ndihmë mjekësore në spital.

Dy drejtuesit e mjeteve janë shoqëruar në Komisariat ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.r.t/abcnews.al