VIDEO | Perlë e Depay nga distanca, Lyon çmonton Nimes

schedule22:22 - 6 December, 2019

schedule22:22 - 6 December, 2019

Lioni është duke fituar në transfertë me Nimes, skuadër që e nisi ndeshje keq. Valls që në minutën e pestë u ndëshkua me karton të kuq, ndërkohë që dhjetë minuta më pas Memphis Depay shënoi me penallti. Pesë minuta para mbylljes së pjesës së parë, Paquiez, u ndëshkua me të kuq dhe Nimes mbeti me 9 futbollistë.

Në minutën e 64-t erdhi edhe goli i dytë, sërish me autor Depay. Sulmuesi holandez befasoi me një goditje të fuqishme nga jashtë zone, duke e shtangur portierin vendas. Disa minuta më pas, ai dha një pasim të gjatë për Aorar, i cili shënoi edhe golin e tretë. /abcnews.al