VIDEO/ Perla e Leao dhe Ibra i shpëtojnë Kumbullës, Dzeko kundërpërgjigjet

schedule21:06 - 26 Tetor, 2020

schedule 21:06 - 26 Tetor, 2020

Milani ka shënuar në portën e Romës pas tre minutash lojë dhe ishte i zakonshmi Zlatan Ibrahimovic, i cili i ka shpëtuar mbrojtjes së skuadrës mike dhe nuk ka falur para porte.

Braziliani Rafael Leao dha një pasim perfekt, që nuk u kap dot nga asnjë prej lojtarëve të Romës. Kumbullës i shpëtoi topi dhe Ibrahimovic, i cili lëvizi pas shpinës së tij.

Më pas i vetëm me portierin suedezi e dërgoi topin në rrjetë. Gjithsesi epërsia nuk zgjati shumë për Milanin, pasi Dzeko me kokë shënoi pas një goditjeje këndi. Mbrojtja e kuqezinjve ishte në gjumë në ato momente. /abcnews.al