VIDEO/ Patrick Schick i jep shpresë Çekisë, ndëshkon Danimarkën për 4 minuta

schedule19:13 - 3 Korrik, 2021

schedule 19:13 - 3 Korrik, 2021

Patrick Schick ka hapur ndeshjen me Danimarkën, duke shfrytëzuar një krosim në zonë në minutën e 49-të.

Sulmuesi i Çekisë nuk fali, duke e devijuar topin në rrjetë dhe duke e ndryshuar rezultatin e ndeshjes në 2-1.

https://streamable.com/865gkr

Në pjesën e parë për Danimarkën kishin shënuar Thomas Delaney dhe sulmuesi Kasper Dolberg. /abcnews.al