VIDEO/ Pallate që lëkunden, njerëz të tmerruar në rrugë pas tërmetit me magnitudë 7.6

schedule20:56 - 19 Shtator, 2022

schedule 20:56 - 19 Shtator, 2022

Një tërmet i fortë me magnitudë 7.6 ka goditur Michoacanin në Meksikë.

Siç shihet edhe në video forca e tërmeti ka qenë shumë e madhe sa lëvizin pallatet dhe pemët në mes të rrugës.

Ndërkohë që shihen dhe dëgjohen njerëz teksa ulërasin pasi toka ju dridhet nën këmbë.