VIDEO/ “O Zot është Kamala”, zv.presidentja e SHBA përfshihet në aksident automobilistik

schedule19:57 - 6 Tetor, 2022

schedule 19:57 - 6 Tetor, 2022

Zv.presidentja e SHBA-së, Kamala Harris, është përfshirë në një aksident automobilistik, ndërsa fillimisht gabimisht u tha se ishte një “problem mekanik”.

Harris ishte nisur për në Shtëpinë e Bardhë pak para orës 10:30 të së hënës kur shoferi i makinës së saj bëri një kthesë të gabuar dhe goditi një bordurë, konfirmoi zëdhënësi i Shërbimit Sekret Anthony Guglielmi.

Ndikimi ishte i tillë që goma duhej të zëvendësohej, duke e çuar autokolonën e Harris në një ndalesë, thanë burimet për The Washington Post. Videoja, e cila duket se është kapur nga një pikë e favorshme shumëkatëshe, tregonte roje të armatosura që qëndronin rreth automjeteve të parkuara në hyrje të një nënkalimi ndërsa Harris po largohej nga vendi i ngjarjes.

“O Zot, është Kamala!” Është ajo, ja ku është, e pashë. Ishte në makinën që u përplas, kjo është çmenduri”, dëgjohet një dëshmitar.

Pavarësisht rrëzimit të SUV-së së nënpresidentit amerikan, ai fillimisht u përshkrua nga agjencitë e inteligjencës si një “dështim mekanik” edhe në një raport drejtuar udhëheqjes së lartë që shpjegonte vonesën e autokolonës, thanë burimet e Washington Post.