VIDEO/ Nxirret gjallë nga rrënojat familja prej 6 anëtarësh në Siri

schedule10:26 - 8 Shkurt, 2023

schedule 10:26 - 8 Shkurt, 2023

Një video dramatike ka bërë xhiron e rrjetit pasi një familje prej gjashtë anëtarësh është nxjerrë e gjallë nga rrënojat në Idlib të Sirisë.

Turma e njerëzve që ndodheshin jashtë dhe ekipet e shpëtimit shpërthyen në brohoritje ndërsa dy të rriturit dhe katër fëmijët u shpëtuan dhe u dërguan në pritje të ambulancave.

Lexo edhe: Një pikë ujë i rikthen buzëqeshjen, djaloshi gjendet i gjallë pas 44 orësh nën rrënojat e tërmetit

Qindra ekipe shpëtimi dhe mijëra vullnetarë janë në gatishmëri për të shpëtuar personat që kanë mbetur në rrënoja pas tërmetit që goditi Turqinë dhe Sirinë. Një 2-vjeçar po bën xhiron rrjetit, i cili u shpëtua nga rrënojat pas 44 orësh.

/abcnews.al