Një pikë ujë i rikthen buzëqeshjen, djaloshi gjendet i gjallë pas 44 orësh nën rrënojat e tërmetit

schedule10:20 - 8 Shkurt, 2023

schedule 10:20 - 8 Shkurt, 2023

Qindra ekipe shpëtimi dhe mijëra vullnetarë janë në gatishmëri për të shpëtuar personat që kanë mbetur në rrënoja pas tërmetit që goditi Turqinë dhe Sirinë. Një 2-vjeçar po bën xhiron rrjetit, i cili u shpëtua nga rrënojat pas 44 orësh.


Shefi i Grupit Kartal të Brigadës së Zjarrfikësve të Stambollit shpëtoi 2-vjeçarin 44 orë pas tërmetit nga rrënojat në distriktin Hatay Defne.

Anëtarët e ekipit të shpëtimit i dhanë ujë vogëlushit me kapakun e shishes, ndërkohë në video shihet teksa i vogli buzëqesh pasi piu ujë.

/abcnews.al