VIDEO/ “Nokaut” më i vështirë në UFC, fytyra e Edgar deformohet nga shkelmimi i Veras

schedule10:13 - 8 Nëntor, 2021

schedule 10:13 - 8 Nëntor, 2021

Ndeshja mes Frankie Edgar dhe Marlon Veras përfundoi në mënyrën më të keqe të mundshme.

Humbja e Edgar në UFC 268 erdhi nga një goditje e fortë e Veras i cili shkelmoi fort në mjekrën e 40-vjeçarit për ta rrëzuar në tokë.

Nga shkelmimi që iu bë Edgarit iu deformua fytyra për një koment duke marrë një pamje të shëmtuar.

Pasi 40-vjeçari ra në dysheme gjyqtari mbylli ndeshjen në atë moment. Sigurisht për Edgar nuk ishte mbyllja siç ai dëshironte sepse në 5 ndeshjet e fundit ai ka humbur 4.

Pamjet e fytyrës së Edgar kanë bërë xhiron e rrjetit, ku shikohet edhe momenti i goditjes dhe deformimi i fytyrës se 40-vjeçarit.

/f.a/abcnews.al