VIDEO/ Në vijë të parë me koronavirusin, Britania duartrokitje për stafin mjekësor  

schedule21:48 - 26 Mars, 2020

schedule 21:48 - 26 Mars, 2020

Qytetarët në të gjithë Britaninë e Madhe kanë marrë pjesë sot në një shfaqje duartrokitjesh. Britanikët për disa minuta kanë duartrokitur në shenjë falenderimi për stafin mjekësor, i cili është në vijë të parë të përballjes me koronavirusin.

Pak ditë më parë një veprim i tillë ndodhi edhe në Shqipëri, ku shumë qytetarë dolën në ballkone dhe duartrokitën mjekët për punën e tyre.

Ndërkaq, në Britani është rritur ndjeshëm numri i viktimave, dhe janë marrë masa të rrepta.

/abcnews.al