VIDEO/ Myrto Uzuni “fabrikë” golash, tund rrjetën 6 herë në ndeshjen e Ferencvaros

schedule17:12 - 19 Shtator, 2021

schedule 17:12 - 19 Shtator, 2021

Myrto Uzuni ka shpërthyer sot në Hungari me fanellën e Ferencvarosi. Kampionët sfiduan Hatvan në Kupë dhe Uzuni sigurisht ishte titullar. Megjithëse kundërshtar modest, Uzuni me shokë nuk u kursyen dhe shënuan plot 9 gola.

I jashtëzakonshëm ylli i kombëtares sonë, që shënoi plot 6 nga golat e skuadrës së tij, duke shënuar një rekord më vete, që vështirë ta ketë bërë ndonjë legjionar më parë. Beratasi shënoi fillimisht katër golat e  parë në minutat 32, 37, 51 dhe 59.

Më pas shënuan Zalan e Gavric, teksa Uzuni tundi sërish rrjetën në të 82-tën, duke çuar shifrat në 8-0. Pas 5 minutash shënoi edhe Loncarm, që mbylli serinë e golave dhe fiksoi shifrat finale 9-0, me siguri një fitoret më të thella të Ferencaros në histori. /abcneës.al