VIDEO/ Milani zhbllokohet në fund, VAR ndihmon kuqezinjtë

schedule18:54 - 27 Shtator, 2020

schedule 18:54 - 27 Shtator, 2020

Milani ka shënuar në fundin e pjesës së parë kundër Crotone. Kuqezinjtë përfituan nga një penallti e akorduar në favor të tyre, pasi arbitri i ndeshjes e pa edhe me VAR.

Ai dukej i sigurt në vendimin e tij që në fillim dhe pasi e pa rastin mori vendimin përfundimtar. Nga pika e bardhë e 11-metërshit nuk mund të gabonte Franck Kessie.

Kështu Milani shkon i qetë në dhomat e zhveshjes dhe synon të marrë fitoren e dytë rresht në kampionat dhe të vijojë ecurinë pozitive që pati edhe vjet. /abcnews.al