VIDEO/ Milani vuan kundër Udinese, por ka “Ibrakadabra”

schedule14:30 - 1 Nëntor, 2020

schedule 14:30 - 1 Nëntor, 2020

Milan rikthehet te fitorja në kampionat. Kuqezinjtë kanë mundur Udinesen me shifrat 1-2. Ibrahimovic vazhdon të jetë një “bishë” e vërtetë, teksa sot dha asistin e golit të parë për Franck Kessie në minutën e 18-të. Udinese u tregua këmbëngulëse dhe provoi të kthente fatet e ndeshjes.

Në fillim të pjesës së dytë, ylli i ekipit Rodrigo De Paul gjeti rrjetën e barazimin me penallti. Ndeshja vijoi e barabartë, por Milani tregoi se është mësuar të arrijë te fitorja. Ishte sërish Ibrahimovic që u shfaq protagonist, duke shënuar me gol me stil “biçikletë” në të 83-tën minutë pas një hezitimi të mbrojtjes së Udinese.

Në fund të ndeshjes tabela u fiksua në shifrat 1-2 dhe Milani merr tri pikët e radhës, që e mbajnë në krye të klasifikimit edhe pas javës së gjashtë. Djemtë e Piolit grumbullojnë 16 pikë, katër më shumë se Atalanta e Gjimshitit. /abcnews.al