VIDEO/ Milani “shpërthen” në Anfield, përmbys Liverpoolin në pak minuta

schedule21:51 - 15 Shtator, 2021

schedule 21:51 - 15 Shtator, 2021

Milani është rikthyer në jetë në “Anfield” dhe ka tundur dy herë rrjetën për përmbysur mrekullisht dhe e bërë ndeshjen akoma më spektakolare.

https://twitter.com/UCLShows/status/1438227225694851073

Ante Rebic ka tundur rrjetën në minutën e 42-të, pas asistit të Rafael Leao. Pas pak minutash ishte Brahim Diaz, që tundi rrjetën dhe bëri përmbysjen që shumë pak veta e prisnin.

Ndërkohë, City ka shënuar të dytin e të tretin ndaj Leipzig, ndërkohë gjermanët janë përgjigjur me një rrjetë, duke i çuar shifrat në 3-1. Në Paris, Clubb Brugge ka barazuar befasisht PSG-në. /abcnews.al