VIDEO/ Mbrëmje e errët për Varane, francezi i dhuron një tjetër gol Cityt

schedule22:38 - 7 Gusht, 2020

schedule 22:38 - 7 Gusht, 2020

Raphael Varane po luan ndeshjen më të dobët në karrierë kundër Manchester City. Mbrojtësi i Real Madrid, duhet të ishte lideri i mbrojtjes në mungesë të kapitenit Sergio Ramos, por e ka dreqosur krejtësisht.

Gafa e dytë e francezit mbrëmjen e sotme dhe Gabriel Jesus përfitoi, duke kthyer ekipin e Pep Guardiolës në avantazh.

Mesi i pjesës së dytë, Varane nuk koordinohet nga një top i gjatë i mbrojtjes vendase, gabon me kthimin e topit pas, sulmuesi brazilian tregohet më i shpejtë se Courtois dhe dërgoi topin në rrjetë.

2-1 për Manchester City që është shumë afër kualifikimit në çerekfinalet e Champions League, ndërsa “Los Blancos” kanë nevojë për dy gola për ta bërë diçka të tillë. /abcnews.al