VIDEO/ Majmuni viziton kopshtin e fëmijëve në Kinë, momenti epik kur pranon ushqimet e ofruara

schedule22:33 - 4 Janar, 2022

schedule 22:33 - 4 Janar, 2022

Një majmun endej në një qytet kinez dhe u pa në një kopsht, ku ushqehej me ushqime nga fëmijët vendas.

Majmuni u pa të hënën në çatinë e një kopshti në Guilin, Rajoni Autonom i Guangxi Zhuang dhe u filmua me kamera nga një prind që po priste fëmijën e tij të mbaronte mësimin.

Dëshmitarët thanë se majmuni zbriti nga çatia disa herë për të pranuar mollët dhe ushqimet e tjera të ofruara nga fëmijët.

Ekspertët vendas të kafshëve thanë se majmuni ka të ngjarë të jetë përjashtuar nga grupi shoqëror dhe është tërhequr për shkak të bollëkut të ushqimit./abcnews.al