VIDEO | Magjia e yllit të Fiorentinës, Castrovilli “deh” lojtarët e Napolit

schedule16:15 - 19 Janar, 2020

schedule 16:15 - 19 Janar, 2020

Fiorentina arriti një fitore shumë të rëndësishme mbrëmjen e kaluar. Ekipi nga Firence triumfoi 0-2 kundër Napolit me golat e Chiesa dhe Vlaovic, teksa një ndër më të mirët në fushë ishte Gaetano Castrovilli.

22-vjeçari është një nga zbulimet më të bukura të këtij sezoni në Serie A dhe në ndeshjen e nëntorit ndaj Bosnje Hercegovinës erdhi edhe debutimi me kombëtaren italiane. Mesfushori ofensiv ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar dy asiste këtë sezon.

Fantastik veprimi teknik i Castrovillit në ndeshjen ndaj Napolit. Ishin minutat e fundit të ndeshjes dhe lojtari i Fiorentinës lëviz bukur mes dy lojtarëve vendas për t’u liruar me një veprim të nivelit të lartë dhe për t’u nisur drejt portës kundërshtare. /abcnews.al