VIDEO/ “Magji” nga jashtë zone, Florent Muslija i pandalshëm në Gjermani

schedule16:17 - 11 Prill, 2021

schedule 16:17 - 11 Prill, 2021

Legjionarët e Kosovës e Shqipërisë vazhdojnë të jenë aktivë nëpër klubet e tyre në Europë dhe të shënojnë e të jenë të rëndësishëm për skuadrat e tyre.

Florent Muslija, pjesë e përfaqësueses dardane dhe Hannover në Gjermani ka arritur të shënojë një gol shumë të bukur në Bundesliga 2 në Gjermani.

22-vjeçari ka lëshuar një goditje të fortë e të harkuar nga jashtë zonë, duke mundur të tundë rrjetën për Hannoverin ndaj Heidenheim në minutën e 50 dhe barazuar momentalisht shifrat 1-1 të ndeshjes. /abcnews.al