VIDEO/ Lyoni shtanget në shtëpi, një shqiptar i bën gjëmën me dy gola

schedule14:58 - 22 Gusht, 2021

schedule 14:58 - 22 Gusht, 2021

Një shqiptar shtang Lyonin. Elbasan Rashani i ka mohuar fitoren gjigantit francez, pasi ka shënuar dy gola dhe ka bërë që dueli me Clermonte të përfundojë me rezultatin 3-3.

Dembele realizoi dy herë shumë shpejt për Lyon, ndërsa Paqueta realizoi edhe të tretin. Rashani u hodh në fushë në minutën e 70-të dhe për 10 minuta realizoi dhe e çoi ndeshjen në 3-2.

https://streamable.com/en3ypc

Në minutat shtesë sulmuesi i Kosovës realizoi edhe golin e dytë dhe kështu i hoqi nga duart fitoren skuadrës së Lyon. /abcnews.al

https://streamable.com/puridl