Video/ Lushnje, merr flakë furgoni i bukës

schedule13:07 - 28 Maj, 2018

schedule 13:07 - 28 Maj, 2018

Një furgon ka marrë flakë në ecje e sipër dhe u shkrumbua plotësisht. Për fat burrë e grua që ndodheshin në mjet shpëtuan pa dëme.

Ngjarja ndodhi në mesditë në rrugën Lushnje – Fiershegan. Drejtuesi i mjetit, Andrea Pepa dhe bashkëshortja e tij, ishin duke transportuar bukë në fshatrat përreth zonës.

Kur shpërthyen flakët në pjesën e përparme të mjetit, ata zbritën menjëherë. Sipas policisë dyshohet se shkak i aksidentit mund të ketë qenë një shkëndijë elektrike në motorin e furgonit./abcnews.al