VIDEO | Liverpool me rekord 100%, thyen edhe Chelsea në “Stamford Bridge”

schedule19:37 - 22 Shtator, 2019

schedule 19:37 - 22 Shtator, 2019

Liverpool ka marrë një tjetër fitore në Premier League dhe të kuqtë e Jurgen Klopp duken të pandalshëm. Pas gjashtë ndeshjes, Liverpool numëron 18 pikë, e vetmja skuadër me një rekord 100% në kampionatin anglez.

Chelsea bëri një ndeshje të madhe, sidomos në pjesën e dytë, por Liverpool ia doli që të triumfojë 2-1. Golat nga Arnold dhe Firmino në pjesën e parë i mjaftuan Liverpoolit për të marrë triumfin, ndërsa ai gol i Kante në pjesën e dytë vendosi rezultatin final./abcnews.al

Premier League

Chelsea – Liverpool  1-2
Kante 70’ / Arnold 14’, Firmino 30’