VIDEO | Kumbulla madhështor për Veronën, penalltia e tij thyen Juventusin

22:42 | 08/02/202022:420

Është mbyllur takimi mes Veronës dhe Juventusit, me fitoren 2-1 të vendasve. Pas 45 minutave të para pa gola, Cristiano Ronaldo kalon në avantazh Juventusin. Ylli portugez driblon Rrahmanin dhe shënon në minutën e 64-ët.

Pas këtij goli, Verona shtoi një marsh më shumë dhe arriti të barazojë. Pjanic bën një gabim në mesfushë, duke i dhuruar topin Borinit. Sulmuesi i Veronës tregohet i saktë dhe mposht Szczenyn.

Kur pritej që Juventusi të shtynte përpara në kërkim të fitores, ishin sërish vendasit ata që shënuan. Marash Kumbulla fiton penallti për Veronën në minutën e 84-ët, pasi goditja e tij me kokë, ndalet nga dora e Bonuccit. Pazzini merr përsipër ekzekutimin dhe shënon, duke i dhënë një fitore të madhe Veronës./abcnews.al

Serie A, java 23

Verona – Juventus  2-1
Borini 76′, Pazzini (p) 85′ / Ronaldo 64′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono