VIDEO/ Klasi nuk humbet kurrë, Dele Alli dhuron “show” në Europa League

schedule18:18 - 24 Shkurt, 2021

schedule 18:18 - 24 Shkurt, 2021

Dele Alli ka luajtur shumë pak këtë sezon me ekipin e Tottenham, kjo për shkak të raportit aspak të mirë me trajnerin Mourinho.

Portugezi ka vendosur t’i dhurojë një fanellë titullari mesfushorit ofensiv në sfidën e kthimit të Europa League kundër Wolfsberger (Spurs fitoi 1-4 në Austri).

https://streamable.com/k5i0i7

10 minuta dhe ka ardhur goli i parë, më saktë një eurogol. Roveshatë e Dele Alli, topi në rrjetë dhe Tottenham në avantazh. /abcnews.al