VIDEO/ Keni vepruar gjithmonë gabim, kjo është mënyra më e lehtë për të kulluar makaronat

schedule15:53 - 2 Korrik, 2022

schedule 15:53 - 2 Korrik, 2022

Kullimi i makaronave është një punë e thjeshtë. Mjafton të vendosni një kapak në tenxhere që nuk do ta mbyllni deri në fund, ta ktheni nga ana tjetër dhe të derdhni ujin. Ose mund të përdorni një enë posaçërisht për kullimin e makaronave. Duket e thjesht por shpesh ndodh që uji i nxehtë prek lëkurën.

Një përdoruese e TikTok-ut na tregoi se ka një zgjidhje shumë më të mirë dhe më të lehtë për këtë problem. Domethënë, gjithçka që ju nevojitet është një sitë, por jo ta përdorni ashtu siç mendoni. Në një video të shkurtër që ka postuar në kanalin e saj TikTok, kjo amvise na ka treguar se si ia del.

@athomewithshannon #answer to @spidermark790 #answer to @spidermark790 #answer to @spidermark790 still emotional thinking about the opportunties this Simple Video gave me!! Love you guys!! #hacks #lifehacks ♬ original sound – Shannon Doherty MOM Hacks

/abcnews.al