VIDEO/ Kapitullon Teuta, Shamrock Rovers shënon sërish me të njëjtin lojtar

schedule21:22 - 12 Gusht, 2021

schedule 21:22 - 12 Gusht, 2021

Teuta pëson edhe golin e dytë kundër Shamrock Rovers, duke i dhënë fund ëndërrës për t;u kualifikuar në fazën “play-off” të Conference League.

Është sërish Rory Gaffney ai që ndëshkon kampionët e Shqipërisë. Pozicionim i gabuar i mbrojtjes vendase dhe goli i dytë në këtë ndeshje për 31-vjeçarin.

https://streamable.com/0ftdpr

Rezultati në “Elbasan Arena” është 0-2 për kampionët e Irlandës, të cilët fituan 1-0 edhe përballjen e javës së kaluar në fushën e tyre. /abcnews.al