VIDEO/ Ish-lojtari i Tiranës shënon në Maqedoni, shikoni supergolin e Cakes

schedule11:26 - 22 Nëntor, 2021

schedule 11:26 - 22 Nëntor, 2021

Në Maqedonin e Veriut është luajtur edhe jave e 14-të e saj dhe ndeshjen mes Strugës dhe Rabotnickit është mbyllur me rezultatin 1-0.

Golin e vetën të këtij takimi e shënoi një ish-lojtarë i Tiranës, Klisman Cake, i cili realizoji një gol spektakolar që do e kishin zili edhe sulmuesit më me emër në futboll.

Një goditje dënimi në favor të Strugës që e mori përsipër Cake, që tregoi një nivel të lartë të aftësive të tij duke goditur topin në një mënyrë që rrallë mund t’i shikojmë në futboll.

/f.a/abcnews.al