VIDEO/ Interi nuk fal, triumfon në Moldavi dhe ngjitet në vendin e dytë

schedule23:04 - 3 Nëntor, 2021

schedule 23:04 - 3 Nëntor, 2021

Interi  ka triumfuar 1-3 ndaj Sheriff n ndeshjen e 4 të Grupit D, teksa të gjitha golat u shënuan në pjesën e dytë.

Marcelo BrozoviC shënoi në minutën e 54′ pas një gjuajtje të fuqishme e të saktë.

Mbrojtësi Milan Shkriniar e dyfishoi epërsinë në minutën e 66-të, ndërsa Alexis Sanchez realizoi pas një aksioni individual tetë minuta para fundit.

Golin e nderit vendësit e shënuan në minutën e 92-të, nëpërmjet Adama Traores. SHIKO GOLAT KETU. /abcnews.al/