VIDEO | Interi në avantazh, Fiorentinën e ndëshkon një “ish”

schedule20:58 - 15 Dhjetor, 2019

schedule 20:58 - 15 Dhjetor, 2019

Interi ka arritur të kalojë në avantazh përballë Fiorentinës në transfertë, brenda 10 minutave të para. Më konkretisht, në minutën e tetë të sfidës erdhi goli zikaltër, i shënuar nga ish-futbollisti i Fiorentinës, Borja Valero.

Mesfushori spanjoll merr një pasim të mirë brenda zonës, driblon në mënyrë fantastike një mbrojtës të Fiorentinës dhe shënon me të djathtën. Interi i Antonio Conte rikthehet provizorisht në krye të tabelës, por ka ende shumë minuta lojë përballë vjollcëve të Fiorentinës./abcnews.al