VIDEO | Inkursion nga mesi i fushës, Leicester City kalon në avantazh

schedule15:49 - 19 Janar, 2020

schedule 15:49 - 19 Janar, 2020

Leicester City ka reaguar pas humbjes në shtëpi kundër Southampton dhe ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Burnley. Autori i golit është Harvey Barnes. 22-vjeçari ndërmori një aksion ë bukur nga mesi i fushës dhe gjeti golin.

Realizim i bukur i mesfushorit të majtë që gjen golin e dytë në kampionat. “Dhelprat” kanë hedhur një hap drejt marrjes së tre pikëve që do e barazonin me Manchester Cityn e vendit të dytë. /abcnews.al